Департамент містобудування
та архітектури

Містобудування

Реалізація державної політики відносно осіб з інвалідністю, яка передбачає забезпечення їх права на максимальну участь в економічному і соціальному житті суспільства та можливість жити гідно, створює потребу у розширенні можливості необмеженого пересування і діяльності цієї категорії громадян.

В результаті оцінки існуючого стану щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної, транспортної інфраструктури та зв'язку, встановлено що їх вирішення потребує суттєвих ресурсів, нестача яких в умовах світової фінансової кризи створює додаткові виклики суспільству, необхідність залучення всіх організаційних і фінансових ресурсів органів державного управління і місцевого самоврядування, підприємств і організацій різних форм власності тощо.

Однією з найбільш суттєвих невирішених проблем залишається забезпечення створення доступного середовища для вільного пересування і безперешкодної комунікації. Заходи з їх вирішення, включають виявлення і усунення перепон і бар'єрів, що перешкоджають доступності і повинні поширюватися, зокрема на будинки, дороги, транспорт й інші внутрішні та зовнішні об'єкти, зокрема школи, житлові будинки, медичні установи та робочі місця.

Згідно зі ст. 27 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", передбачено, що планування і забудова населених пунктів, формування мікрорайонів, проектування, будівництво і реконструкція об’єктів фізичного оточення без пристосування для використання інвалідами не допускається.

Ці вимоги встановлені і Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», а відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» – передбачені штрафи за порушення вимог проектної документації та вихідних даних, у тому числі щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Відповідно до «Положення про Департамент містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації» Департаментом постійно ведеться координаційна робота щодо забезпечення створення доступного середовища для вільного пересування і безперешкодної комунікації мало мобільних груп.

Технічні стандарти та керівні принципи доступності

Методичні рекомендації щодо облаштування засобами для безперешкодного доступу маломобільних груп населення до існуючих та тих, що будуються, споруд і будівель соціально-житлового призначення

Постанова КМУ від 07.06.2017 за № 406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію»

 Універсальний Дизайн – це дизайн усіх речей, в центрі уваги якого знаходиться людина і який враховує потреби кожного і кожної.

Довідник «Доступне середовище для інклюзивних груп населення»

 

АУДИТ ДОСТУПНОСТІ ОБ'ЄКТІВ ЖИТЛОВОГО, ГРОМАДСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

Адміністративні будинки

Заклади соціального призначення

Багатоповерхові житлові будинки, гуртожитки, готелі, кемпінги, будинки відпочинку

Заклади освіти

Заклади охорони здоров'я

 

 

 

Гаряча лінія департаменту
+38 (057) 700-36-48

Квітень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4