10 та 11 грудня 2020 року, відбулося чергове засідання архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації.
В рамках реалізації «Програми розроблення містобудівної документації Харківської області» розглянуто цілу низку вкрай важливих питань для розвитку регіону.
Генеральний план міста Ізюм – місто обласного підпорядкування, адміністративний центр Ізюмського району, промислово-транспортний центр, і віднесено до історичних населених місць Харківської області. Містобудівна документація розроблена ДП «УДНДІПМ «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя.
Генеральні плани та плани зонувань вісімнадцяти населених пунктів Харківської області, які вирішують питання соціально – економічного розвитку територій села з урахуванням державних та приватних інтересів. Генеральний план визначає пріоритетний розвиток села, розвиток виробничої, соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, забезпечує формування національної екологічної мережі та є інструментом державного регулювання територій.
Крім того, для реалізації державної політики в сфері соціального захисту учасників ООС та їх родин розглянуто детальний план території розміщення індивідуальних житлових будинків в селі Вільхівка.
Для підтримки інвестиційної діяльності та економічного зростання, в рамках вирішення питань у виробничий сфері, надання додаткових робочих місць, на замовлення місцевих органів влади, розглянуто детальні плани виробничих територій по шести об’єктах , у тому числі виробничого комплексу на території Мереф’янської міської ради та об’єкту з відновлювальної енергетики (сонячної електростанції) у місті Красноград.
В рамках вирішення питань в комунальній сфери розглянуто детальні плани територій, якими передбачається розміщення модульної котельної в смт Чкаловське, міні-теплоелектростанції в місті Вовчанськ та об’єкту дорожньої інфраструктури – мостовий перехід в селі Мохнач.
Всього на засіданні архітектурно-містобудівної ради було розглянуто та схвалено тридцять чотири проєкти містобудівної документації.
Наявність містобудівної документації дозволить місцевим органам влади у повній мірі вирішувати питання планування, забудови і управління територіями.