Державна політика відносно осіб з інвалідністю спрямована на надання можливості їм вести незалежний та повноцінний спосіб життя, і для цього вживаються конкретні заходи з усунення будь-яких перешкод, що ускладнюють або унеможливлюють доступ до споруд, транспорту, а також до інших об’єктів і послуг (школи, житлові будинки, медичні установи, аптеки, магазини та робочі місця).
Департаментом містобудування та архітектури обласної державної адміністрації разом з профільними установами області здійснено моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу до будівель та приміщень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, приміщень пенсійного фонду, управлінь соціального захисту населення, тощо.
На сьогодняшний день по Харківській області забезпечено доступність:
– будівля облдержадміністрації та її прилегла територія – повністю доступна;
– органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на 91,4% (повністю доступними є 83 будівлі або 16,3%, частково доступними - 383 будівлі або 75,1%), не доступними залишаються 44 будівлі або 8,6%;
– органів пенсійного фонду – 100% (повністю доступними є 16 будівель або 42%, частково доступними 22 будівлі або 58%), не доступні будівлі відсутні;
– підрозділів соціального захисту населення – 100% (повністю доступними є 106 будівель або 52,5%, частково доступними 96 будівель або 47,5%), не доступні будівлі відсутні.
За результатами моніторингу значна кількість органів державної влади та місцевого самоврядування (у Богодухівському, Дворічанському, Дергачівському, Ізюмському, Коломацькому, Красноградському, Нововодолазькому, Первомайському, Печенізькому, Харківському районах області та м. Лозова) розташовані в будівлях побудованих у відповідності до державних будівельних норм колишнього Радянського Союзу, які не враховували норм щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю, тому попри всі вжиті заходи повної доступності до всіх приміщень досягти поки що не вдалось. Робота продовжується.